Nadácia Kaufland

Hravo o ekológii a zdravej výžive s Kauflandom

Na elokovanom pracovisku Podhorany sme sa zapojili do výzvy nadácie Kaufland, v rámci ktorej sme získali 400eur na nákup zdravého ovocia, zeleniny a iných potravín, ktoré budú použité na prípravu rôznych, našim žiakom neznámym pokrmom.

Projekt bude zameraný v prvom rade na to, aby sa žiaci oboznámili s doteraz neznámymi druhmi ovocia, zeleniny a rôznymi zdravými potravinami. Aktivity budú zamerané tiež na to, aby sme bežné jedlá obohatili o zdravšie alternatívy, doplnili o rôzne prílohy, zlepšili energetické zloženie jedál a pod.
Harmonogram realizácie projektu:

- september bude zameraný na ovocie a zeleninu, ktorá je v obchodoch najviac dostupná. Z niektorých, pre nich neznámych surovín pripravíme chutné jedlá (brokolica, karfiol, hokaido, avokádo, cuketa a pod.).
- október - príprava jedál zo zdravých strukovín, obilnín, rýb a pod - prívarky, prílohy z obilnín.
- november - posilňovanie imunity výrobkami a ovocím s vyšším obsahom vitamínu C - pomaranče, mandarínky, džúsy a pod