Recykluj a vyhraj

V rámci enviromentálnej výchovy sme sa v  školskom roku 2015/2016 sme sa prihlásili do 13. ročníka súťaže „Recykluj a vyhraj“, ktorú vyhlásila firma MILK-AGRO, spol. s.r.o.  Sabinov.  Zapojili sme sa do kategórie A a B, zber hliníkových viečok z výrobkov SABI. Žiaci v spolupráci s učiteľmi a rodinnými príslušníkmi vyzberali spolu 284 g hliníkových viečok. V prepočte na jedného žiaka je to 10,92 g.  Najlepšími zberačmi našej školy boli Svetlana Pompová, žiačka 5. Bv a Richard Pompa, žiak 4. Bv. Svetlana Pompová vyhrala v tejto kategórii  týždenný pobyt s Petrom Saganom v Monaku. Vzhľadom, že ide o žiačku so sluchovým postihnutím, s narušenom komunikačnou schopnosťou a pochádza zo sociálne slabšej rodiny, nemohla sa zúčastniť tohto pobytu. Ako kompenzáciu získala vecné ceny.