Záložka do knihy spája školy: Čítam, čítaš, čítame

Knižnica Jiřího Mahena v Brne

vyhlasujú k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2016

7. ročník česko-slovenského projektu

pre základné školy a osemročné gymnáziá

Záložka do knihy spája školy: Čítam, čítaš, čítame

Medzinárodný mesiac školských knižníc (International School Library Month) vyhlásil v roku 2008 James Henri, prezident Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva (International Association of School Librarianship), pri príležitosti 10. výročia Medzinárodného dňa školských knižníc (International School Library Day).

Cieľ česko-slovenského projektu

Nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a osemročnými gymnáziami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Žiaci vytvoria záložku do knihy, na ktorej ľubovoľnou technikou stvárnia tému česko-slovenského projektu Čítam, čítaš, čítame, a vymenia si ju s partnerskou školou z Českej republiky. Výmenu záložiek môžu školy využiť k nadviazaniu spolupráce, kontaktov alebo poznávaniu života žiakov v Českej republike a zároveň aj ako prierezovú tému do Školského vzdelávacieho programu alebo ako súčasť školského projektu.